Więcej informacji:
tel. 504 281 530 • e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

GAZ W BUTLACH DLA DOMU

 Potrzebujesz gaz w domu lub w ogrodzie? A może potrzebujesz dogrzać pomieszczenie lub podgrzać ciepłą wodę? Zapoznaj się z oferowanymi przez nas butlami i wybierz tę, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania.

 

Butla 11 kg propan-butan

Butla 11 kg propan-butan

Najbardziej powszechne, szeroko dostępne butle. Używane są do zasilania kuchenek oraz grilli gazowych. Mogą być też wykorzystywane do zasilania piecyków gazowych, ale jedynie przy dodatnich temperaturach.

Butla 10,5 kg propan

Czysty propan sprawdza się przy niższych temperaturach oraz w urządzeniach, w których pobór mocy jest większy. Taką butlę możesz wykorzystać do zasilania piecyków gazowych oraz parasoli grzewczych.

Butle turystyczne propan-butan 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 3 kg, 5 kg

Butle turystyczne propan-butan 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 3 kg, 5 kg

Butle turystyczne stosowane są w urządzeniach o małym zużyciu gazu. Przede wszystkim stosuje się je jako źródło gazu w kuchenkach turystycznych, ponadto w lampach gazowych i wszędzie tam, gdzie wymagana jest mobilność urządzeń gazowych.

Butla propan 30 kg lub propan-butan 33 kg

Butla propan 30 kg lub propan-butan 33 kg

Możesz je zastosować do zasilania urządzeń, których praca wymaga dużej ilości energii - pieców CO oraz podgrzewaczy wody. Sprawdzają się w miejscach, w których przewiduje się podłączenie do sieci gazu ziemnego w niezbyt odległym czasie.

 

Korzystając z butli z gazem pamiętaj o bezpieczeństwie:

  1. Kupuj butlę z legalnego źródła. Nie napełniaj butli na stacjach autogazu ani w rozlewniach nie posiadających status składu podatkowego.
  2. Sprawdź czy zakupiona butla posiada na zaworze folię termokurczliwą identyfikującą podmiot, który napełnił ją gazem. Napełnione przez nas butle zawierają logo DZWONNIK gaz.
  3. Bądź ostrożny przy manipulacjach, aby nie uszkodzić zaworu. Uszkodzony zawór może być powodem wycieku gazu z butli.
  4. Przechowuj butlę w pozycji stojącej z zamkniętym zaworem.
  5. Wymianę butli przeprowadzać tylko przy zamkniętym zaworze.
  6. Dokonuj kontroli szczelności połączenia używając wody mydlanej.
  7. Regularnie sprawdzaj szczelność przewodów łączących.
  8. Regularnie wietrz pomieszczenia, w których używane są butle gazowe.