Zbiornik na propan 2700 litrów

Własna instalacja grzewcza to aktualnie już nie tylko luksus, na który stać nielicznych, lecz coraz częściej stosowane rozwiązanie – zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorstw. Jeden z kluczowych elementów, który jest niezbędny do jej wykonania to wysokiej jakości zbiornik na propan, który może występować w kilku rozmiarach. Nasi Klienci decydują się zwykle na jeden z trzech dostępnych – 2700, 4850 lub 6400 litrów. W zależności od wielkości ogrzewanego obiektu, a także innych indywidualnych wymagań proponujemy fachowe doradztwo w wyborze właściwego rozwiązania. Co ważne, wszystkie proponowane przez nas przydomowezbiorniki na gaz propan wyróżniają się solidnym wykonaniem, wygodą eksploatacji oraz wyjątkową trwałością. Preferujesz inwestycję w zbiornik naziemny, a może lepszym wyborem będzie dla Ciebie zbiornik podziemny? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami już dziś!

Jaki zbiornik na gaz do domu jednorodzinnego?

Nie da się ukryć, że profesjonalna przydomowa instalacja grzewcza oparta o propan to duży projekt, który warto powierzyć fachowcom w swojej dziedzinie. Wiąże się z nią wiele kluczowych kwestii, takich jak, chociażby dobór odpowiedniego zbiornika na propan, stanowiącego centralny punkt każdej instalacji gazowej. Podstawowe rozróżnienie obejmuje:

  • Zbiorniki naziemne – przydatne szczególnie w sytuacji, kiedy na działce jest wysoki poziom wód gruntowych, dużo wolnej przestrzeni, a Klientom zależy na niższych kosztach montażu oraz eksploatacji.
  • Zbiorniki podziemne – pozwalające na zachowanie spójnej estetyki działki, stosowane zwłaszcza przez osoby, które nie dysponują wolną przestrzenią lub też nie chcą umieszczać zbiornika na propan w widocznym miejscu.

Co ważne, szukając idealnego zbiornika na gaz do domu jednorodzinnego, warto wziąć również pod uwagę zapotrzebowanie na gaz – wyrażane w kg/h oraz częstotliwość tankowania, która zależna będzie od zużycia bądź też pojemności zbiornika na propan. Ponadto kluczowe jest także określenie lokalizacji zbiornika, uwarunkowanej przez konkretną wielkość działki czy warunki zabudowy.

Jak dobrać zbiornik na gaz płynny?

Odpowiednio dopasowany do potrzeb Klienta zbiornik to niewątpliwie podstawowy warunek każdej świetnie działającej instalacji grzewczej. Na co oprócz zaznaczonych wyżej kwestii zwrócić jednak uwagę? Istotnym parametrem, który determinuje inne właściwości, jest z pewnością pojemność przydomowegozbiornika na gaz propan, która zwykle wynosi 2700, 4850 lub 6700 litrów. W zależności od tego, jaki zbiornik naziemny spełnia Twoje wymagania, musi on być oddalony od budynków oraz innych obiektów użyteczności publicznej:

  • 3 m – przy pojemności 2700 l,
  • 5 m – przy pojemności 4850 l,
  • 7,5 m – przy pojemności 6700 l.

W przypadku wyboru podziemnego zbiornika na propan odległości te kształtują się następująco:

  • 1 m – dla 2700 l,
  • 2,5 m – dla 4850 l,
  • 3 m – dla 6700 l.

Chcesz zainwestować w idealny przydomowyzbiornik do gazu płynnego dopasowany do Twoich potrzeb? Z przyjemnością pomożemy – zapraszamy do współpracy!